blat

Jak dbać o granitowy blat w łazience?

Blaty granitowe w łazience to rozwiązanie, po które chętnie sięga coraz więcej osób. Taki blat pięknie się prezentuje, jest bardzo elegancki, a jednocześnie bardzo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Z tego względu sprawdza się w łazienkach, w których często panują warunki inne niż w innych pomieszczeniach w domu, jak chociażby wilgoć, oddziaływanie pary wodnej czy wyższych temperatur. Ale jak dbać o taki blat, by posłużył nam przez wiele lat bez śladów zniszczeń?

Dlaczego warto wybrać blat z kamienia do łazienki?

Jeżeli stoisz przed decyzją, jak wyposażyć swoją łazienkę, koniecznie powinieneś się dowiedzieć, dlaczego warto wybrać blat z kamienia pod umywalkę. Przede wszystkim materiały kamienne przy odpowiedniej impregnacji są wodoodporne, a także odporne na powstawanie nalotu z wody. Poza tym posiadają zredukowaną liczbę spoin, co oznacza mniejsze ryzyko przeciekania oraz ograniczona ilość osiadających się bakterii i zalegającego brudu. Blaty granitowe i kamienne są także odporne na uderzenia, mają wysoką klasę ścieralności, są ekologiczne, posiadają szeroką paletę barw, faktur i kształtów i zdecydowanie są długowieczne.

blat
Blat granitowy świetnie sprawdzi się w łazience, gdyż jest wodoodporny oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Granit to najlepszy materiał na blat łazienkowy. Jest przede wszystkim najbardziej wytrzymały na uszkodzenia, odporny na zarysowania oraz ścieranie. Jest też wyjątkowo odporny na działanie środków chemicznych, których w żadnej łazience nie brakuje. A co najważniejsze, jest całkowicie wodoodporny, nawet przed impregnacją. Łatwo go też poddać polerowaniu i obróbce. Pięknie się prezentuje w stylizowanych łazienkach – wygląda bardzo elegancko i szlachetnie.

Jak dbać o granitowy blat?

Dwukrotnie wspomnieliśmy powyżej o konieczności impregnowania blatów łazienkowych wykonanych z granitu i innego kruszcu. Na czym polega ta impregnacja? Przede wszystkim powinniśmy codziennie przecierać blat, a do tego celu można użyć miękkiej gąbki lub szmatki z płynem do mycia z PH obojętnym. Na koniec warto przetrzeć blat „na sucho”, by usunąć ewentualne smugi z wody. Taki prosty zabieg wykonywany każdego dnia pozwoli utrzymać blat granitowy w należytym stanie.

blat
Zadbany blat granitowy dodaje łazience szyku i może nam służyć przez wiele lat.

Jeżeli dojdzie do poważniejszych uszkodzeń blatu, można skorzystać z pomocy kamieniarza, któremu z pewnością uda się przywrócić go do stanu świetności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.