łazienka

Eklektyczna łazienka, czyli 2w1

Aby łazienka czy każde inne pomieszczenie w domu wyglądało elegancko i ładnie, musi w nim panować spójność stylistyczna. W tym celu należy dobrać zarówno podstawowe wyposażenie, jak i drobne dodatki w tym samym stylu. Ale co, gdy równie mocno podoba nam się styl minimalistyczny oraz starodawny? Jak to ze sobą połączyć? Warto wykorzystać styl eklektyczny, który pozwala łączyć te dwa, wydawałoby się, odrębne światy w jeden, całkiem do siebie pasujący.

Styl eklektyczny w Twojej łazience

Styl eklektyczny polega na połączeniu ze sobą cech charakterystycznych minimalizmu i nowoczesności z typowymi starodawnymi zdobieniami. Wymaga to oczywiście odpowiedniego dobrania, ale efekt jest naprawdę wyjątkowy. Styl eklektyczny to przede wszystkim proste, jednokolorowe i minimalistyczne płytki łazienkowe oraz zabudowa, czyli meble i urządzenia sanitarne. Powinny one być bardzo stonowane, bez żadnych zdobień czy wzorów, o prostych i geometrycznych kształtach. Najczęściej są to białe meble oraz sprzęty. Jeśli chodzi o ściany, mogą one być potraktowane tynkiem strukturalnym, który przypomina surowy beton. Tak wyglądająca łazienka może mieć nieco surowy wyraz. Jak więc ją ocieplić? Doskonałym sposobem będą akcesoria łazienkowe w stylu retro! Mogą to być bogato zdobione dywaniki łazienkowe, rzeźbiona rama do lustra czy stylizowane wieszaki na ręczniki i ubrania, stylizowana mydelniczka albo jakieś czarno-białe zdjęcie na ścianie. Całość może świetnie uzupełnić posadzka z desek w kolorze naturalnego drewna. Wbrew pozorom, te dwa zupełnie odmienne style mogą ze sobą doskonale współgrać! Dzięki temu, że podstawowe elementy wyposażenia będą konsekwentnie minimalistyczne i pozbawione jakichkolwiek dodatków, na ich tle idealnie sprawdzą się typowe dla starodawnej stylistyki dodatki o różnych kolorach, wzorach i motywach. Aby wzmocnić poczucie prywatności i intymności, można wyposażyć łazienkę w świeczki, ustawione koło lustra, wokół wanny czy na półkach łazienkowych. Właśnie tak przedstawia się styl eklektyczny w łazience!

Aranżacja eklektyczna

Tyle w teorii na temat eklektyzmu w łazience. Teraz zapraszam do obejrzenia galerii przykładowej łazienki wyposażonej w stylu eklektycznym, być może znajdziecie tu inspirację dla siebie!

łazienka w stylu eklektycznym

łazienka w stylu eklektycznym

łazienka w stylu eklektycznym

łazienka w stylu eklektycznym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.