Dzieci nadciągają, czyli dziecięcy niezbędnik łazienkowy

Dzisiaj będzie kolorowo i praktycznie oraz o tym, jak wykąpać małe, śliskie i wrzeszczące. Dzieci w łazience to naprawdę ciężki temat. Ci, którzy mają już dzieci starsze, wiedzą, że niełatwo jest zmusić kilkulatka do kąpieli, jeśli tego nie chce. Z drugiej strony maluchy zwykle uwielbiają kąpiel, ale na przykład nie cierpią mycia włosów. Dlatego powiem coś na temat niezbędnych akcesoriów, które powinny się znaleźć w łazience, gdzie przebywają małe brudaski.

kwiatuszek do kąpieli
kwiatuszek do kąpieli

Obowiązkowo kolorowo
Barwy odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. W łazience służą przede wszystkim do zachęcenia. Dlatego zabawki muszą być kolorowe, również w celu odnalezienia ich pod wodą. Przez kilka lat kąpania uzbiera się wiele zabawek i by ogarnąć je przyda się bardzo praktyczny organizer. W sklepach z dziecięcymi akcesoriami można znaleźć taki specjalny, plastikowy, gumowy lub silikonowy, a nawet z neoprenu, który można przykleić do płytek nad wanną za pomocą przyssawek. A po skończonej kąpieli i odcieknięciu zabawek, przenieść w inne, wygodniejsze miejsce. Oczywiście żywy kolor organizera zachęca dziecko do sprzątania. Dla bezpieczeństwa dziecka podczas kąpieli warto zaopatrzyć się w specjalne dodatki. Jednymi z nich są nakładki na kran. Każda mama wie, że dziecko ma twardą głowę i wiele upadków przechodzi niezauważenie, lecz spotkanie głowy z kranem to dosyć bolesna sprawa i może popsuć całą kąpiel. Obowiązkowym wręcz elementem kąpieli jest też mata antypoślizgowa. Dzięki niej jest mniejsze prawdopodobieństwa poślizgnięcia się, a wiadomo, że dziecko może to zrobić nawet siedząc.

Pucu, pucu, myju, myju…  

nakładka na kran
nakładka na kran

Zabawa w wannie to co innego niż mycie. Czym innym jest również mycie buzi i rączek, a innym mycie włosów. To, coś czego większość dzieci szczerze nienawidzi. Pomóc w tym może rondo kąpielowe. Oczywiście musi być kolorowe i z ładnymi obrazkami. Zakłada się je dziecku na główkę, w taki sposób, by spływająca woda nie dostała się na twarz. Do kupienia są także specjalne kubeczki kaczuszki, które są świetną zabawką, ale też idealnie nadają się do polewania dziecku główki i spłukania włosów. Do innych wartych zakupu akcesoriów kąpielowych dla dziecka należą różne kolorowe, frotterowe myjki, które pomagają w nauce samodzielnego mycia oraz dziecięce wieszaki na ręczniki. I czy nam się to podoba czy nie, również łazienka w domu, w którym przebywają dzieci będzie pełna śladów ich obecności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.