drewniane dodatki

Drewniane elementy dekoracyjne w łazience

Drewno to materiał od lat wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Jest bardzo piękny, a czas działa tylko na jego korzyść. Pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Doskonale komponuje się z innymi naturalnymi surowcami oraz roślinami, dlatego tak często stosuje się go w celu dekoracyjnego wykończenia pomieszczeń. W jaki sposób wykorzystać drewno do ozdobienia łazienki? Jak zadbać o to, by było ono odporne na wilgoć i wpływ wody?

Drewno w łazience – czy to na pewno dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się, czy wykorzystanie drewna w łazience to na pewno dobry pomysł. Oczywiście oglądając zdjęcia takich łazienek, można się zachwycić, ale być może w praktyce takie rozwiązanie nie jest już aż tak praktyczne. W końcu drewno, mimo swoich wielu zalet, jest wyjątkowo nieodporne na wodę i wilgoć, które w łazience są na porządku dziennym. Niezabezpieczone drewno chłonie wilgoć, aż w końcu puchnie i gnije. Nie lepiej więc skorzystać z innych, drewnopodobnych materiałów odpornych na te czynniki? Zapewne w niektórych sytuacjach tak.

drewniane dodatki

Jednak istnieją sposoby na doskonałą impregnację i zakonserwowanie drewna, dzięki czemu przy regularnym powtarzaniu tych zabiegów możemy cieszyć się nim przez lata w nienaruszonym stanie, także w łazience. Drewniane dodatki, meble lub podłoga prezentują się absolutnie wyjątkowo i nadają wnętrzom klasy i przytulności.

Aranżacja łazienki z drewnianymi dodatkami

Nawet jeśli obawiamy się zastosować w łazience drewno na podłodze czy jako blat łazienkowy, nic nie stoi na przeszkodzie, by wnętrze wzbogacić o nieduże akcenty z drewna. Te również będą prezentować się bardzo atrakcyjnie, a jednocześnie ich ewentualna wymiana nie będzie wiązać się z generalnym remontem łazienki. Takimi dodatkami mogłyby być na przykład akcesoria łazienkowe, czyli kubek na pastę i szczoteczki, mydelniczka czy dozownik na mydło lub nieduże drewniane skrzynki ułatwiające zachowanie porządku w kosmetykach czy chemii.

drewniane dodatki

Świetnym dodatkiem będzie też lustro łazienkowe w grubej, drewnianej ramie czy lampa łazienkowa wykonana w drewnie. Popularnym rozwiązaniem są też drewniane półki łazienkowe do powieszenia na ścianie. Te drobne akcenty w drewnie, w połączeniu ze świeżą roślinnością czy wykończeniem z kamienia dadzą nam modną aranżację w stylu eko, bez większych nakładów pracy i pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.