Dodatki w stylu retro

Styl retro w łazience jest pokłonem w stronę elegancji i wysublimowanego smaku lat, które choć minęły, zachwycają wciąż i nieustannie. Niestety łatwo jest przedobrzyć i ze stylowego wnętrza, zrobić łazienkę pełną przepychu i braku stylu, za to zbyt bogatą. Jednak zatrzymajmy się przy tym, co tworzy łazienkę retro. Oczywiście potrzebujemy przede wszystkim stylizowanych na stare, a najlepiej na przedwojenne, mebli oraz ceramiki: wanny na żeliwnych nogach, pięknej i stylowej umywalki oraz czarno-białych płytek na podłodze. Jednak tak naprawdę łazienkę retro można także stworzyć przez dodatki i akcesoria, a na rynku oferta takich elementów jest ogromna.

Łazienka w stylu retro
Łazienka w stylu retro

Piękne w starym stylu
Doskonałym uzupełnieniem stylu w dużych łazienkach retro oraz idealnym jego akcentem w mniejszych łazienkach są takie dodatki jak mydelniczki, uchwyty na papier toaletowy lub ręcznik, uchwyty na kubek, szczotka do WC, a także grzejniki i elementy instalacji, jak stylowe syfony, czy zawory, które są widoczne. Styl retro zawarty jest przede wszystkim w materiale i wykonaniu dodatków. Uwielbia on przede wszystkim materiały stylizowane na stare złoto i miedź. Dobrej jakości akcesoria i dodatki łazienkowe, a także baterie z górnej półki cenowej są faktycznie z nich wykonane.

dozownik retro
Dozownik na mydło w stylu retro

Dodatki w cenie 

Niezwykle stylowa seria akcesoriów łazienkowych marki Gedy serii Romance zawiera w sobie najlepsze materiały i piękne wykonanie. Na przykład uchwyt na kubek wykonany z mosiądzu w kolorze starego złota, tak jak reszta serii wspaniale wpasowuje się w klimat łazienki retro. W dostępnych liniach akcesoriów możemy wybierać spośród szczotkowanego aluminium, mosiądzu, miedzi, a nawet kilkukaratowego złota, ale to już bardziej wybór z bardzo wysokiej półki i dla bardzo wymagających i lubiących luksus właścicieli łazienek. Akcesoria takie jak kubki czy mydelniczki mogą być wykonane z przydymionego szkła a nawet porcelany. Można także znaleźć piękne i stylowe elementy stylu retro w cenie bardziej przystępnej. Równie dobrze prezentują się metalowe uchwyty na papier czy ręcznik, a także drewniane czy z tworzywa sztucznego. Wtedy stawiamy na kolor i kształt. Styl retro można jednak z doskonałym wynikiem łączyć z nowoczesnymi elementami, ceramiką czy meblami. Ważne, by wszystko tworzyło spójną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.