Dodatki do łazienki, a jej wygląd

Urządzanie wnętrz to prawdziwa sztuka, gdyż nawet jeden niepasujący element może zepsuć cały efekt. Wiele osób bardzo stara się we właściwy sposób udekorować swój salon czy sypialnię, często jednak zdarza się, że te same osoby zupełnie nie przykładają wagi do tego, jakie elementy dekoracyjne znajdują się w ich łazience. Pozostawiając to przypadkowi, uzyskują efekt, delikatnie mówiąc, mierny. Skąd ta tendencja? Cóż, zwykle łazienka jest odwiedzana przez nas i naszych gości tylko w konkretnych celach i bynajmniej nie chodzi tu o zachwycanie się jej wnętrzem. Nadal jednak jest to pomieszczenie reprezentatywne, czemu więc nie miałoby być też stylowe? Sprawdźmy więc, jak dobrze dobrane dodatki mogą wpłynąć na wygląd łazienki.

Po pierwsze – kolorystyka

Aranżując swoją łazienkę, musimy wybrać nie tylko rodzaj płytek, ale też ich kolorystykę. Zwykle decydujemy się na jasne odcienie przełamane sporadycznymi motywami w kolorach ciemniejszych, na przykład białe płytki z czarnymi akcentami. Już samo to nadaje łazience pewnego stylu i tonu. Źle dobrane dodatki mogą go przygasić lub sprawić, że wręcz będą się ze sobą „gryzły”. Dlatego też wybierając do swojej łazienki mydelniczkę, pojemnik na pastę i szczoteczkę do zębów czy wieszaczki na ręczniki, nie kieruj się tylko niską ceną. Zawsze staraj się dopasować ich kolor i wygląd do stylu całej łazienki. Dzięki temu będą się pięknie prezentować na tle łazienki i wyciągać z niej to, co najpiękniejsze. A oto przykłady dobrze dobranych akcesoriów łazienkowych pod względem kolorystyki:

dodatki

dodatki

dodatki

dodatki

Po drugie – styl

W dzisiejszych czasach łazienkę można wyposażyć w dowolnym stylu: angielskim, marynistycznym, prowansalskim, w drewnie, w sposób starodawny bądź nowoczesny, minimalistyczny lub z wieloma zdobieniami. Co najmniej dziwnie na takim tle wyglądałyby plastikowe kubki czy wieszaki. Podobnie kiepsko prezentowałyby się nowoczesne dodatki na tle stylizowanych płytek czy mebli łazienkowych. Zatem styl całej łazienki to kolejna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę, gdy wybieramy dodatki do niej. Wiele osób przekonało się, że to właśnie poprzez dodatki można wyeksponować styl łazienki, gdyż same płytki i meble to nie wszystko. Oto przykłady łazienek, w których dodatki idealnie pasują do ich stylu:

dodatki
Styl skandynawski.
dodatki
Styl prowansalski.
dodatki
Styl glamour.
dodatki
Styl vintage.

Podsumowując – szukając akcesoriów łazienkowych, nie traktuj ich jedynie jako przedmiotów codziennego użytku. Staraj się szukać w nich uzupełnienia dla wyglądu swojej łazienki. Dzięki temu każdy Twój gość z pewnością dostrzeże Twoje wyczucie smaku i nie omieszka Cię za to pochwalić. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.