Baterie termostatyczne

Jeśli najbardziej na świecie nie lubimy, kiedy podczas kąpieli, a zwłaszcza w czasie, gdy bierzemy prysznic, zmienia się nagle temperatura wody, zafundujmy sobie baterie termostatyczne. Nie ma przecież nic bardziej irytującego, niż kiedy siedzimy w wannie z cieplutką wodą, myjemy włosy i przełączamy dźwignię baterii na opcję prysznic, a na głowę leci nam zimna woda! Albo kiedy stoimy pod rozgrzewającym tuszem, a tu reszta rodziny postanowiła nam zrobić niespodziankę i przystępuje do mycia naczyń w kuchni. I co? I znów zimna woda ścieka nam po plecach, a na usta cisną się przekleństwa. Obiecujemy sobie, że od dzisiaj kapać się będziemy nie wtedy, kiedy mamy ochotę, ale wtedy, kiedy wszyscy domownicy pójdą już spać, a sąsiedzi… wyjadą na weekend. Nie tędy droga! Jest prostsze rozwiązanie. Baterie termostatyczne zapobiegają zmianom temperatury wody w każdych warunkach.

TERMOstatycznie,

Bateria termostatyczna
Bateria termostatyczna

czyli tak, że temperatura wody jest statyczna – stała.  Regulujesz temperaturę wody raz, ustawiasz taką jak lubisz najbardziej, a bateria radzi sobie z chwilowym zatrzymaniem przepływu wody, obniżeniem lub podwyższeniem temperatury czy nawet zmianą ciśnienia w rurach. Ty spokojnie bierzesz prysznic, a bateria termostatyczna walczy z materią… Dzięki termostatowi oszczędzasz wodę, bo jej optymalna temperatura ustawiana jest tak szybko jak to tylko możliwe. Nie czekasz więc, aż „zleci” zimna woda – a wiadomo: nie „zlatuje” ona za darmo i donikąd, a na nasze konto. Nie tracisz więc czasu na nerwowe manewrowanie kurkami lub dźwignią i pieniędzy.

Bezpiecznie

bateria łazienkowa termostatyczna
Nie oparzy się!

Bateria termostatyczna to doskonałe rozwiązanie w domu, w którym są małe dzieci. Zapobiega oparzeniom, szokowi termicznemu i związanymi z nimi nieprzyjemnościami: strachem przed kąpielą, myciem głowy czy samodzielnym korzystaniem z umywalki. Maluch, który nie będzie narażony na oparzenie się lub nieprzyjemny kontakt z lodowatą wodą, szybciej nauczy się łazienkowej samoobsługi i chętniej da się namówić na wieczorne ablucje, a ty będziesz spokojny wiedząc, że nie spotka go w łazience nic złego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.