akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe i ich styl

Chociaż łazienka to miejsce, które przede wszystkim ma być czyste i funkcjonalne, każdy z nas zwraca uwagę także na jego wystrój. W zależności od upodobań szukamy więc takich akcesoriów łazienkowych, które podkreśliłyby konkretny styl, jaki chcemy nadać łazience, a przy tym były przydatne i trwałe. Dziś chciałabym podać Wam kilka ważnych rad odnośnie wyboru dodatków stosowanych w łazienkach projektowanych na różne style.

1. Akcesoria typu mydelniczka, dozownik do mydła, kubek na szczoteczki do zębów:

akcesoria lazienkoweTakie dodatki kupujemy zwykle w pierwszej kolejności. Warto wykorzystać je do tego, by podkreślić styl panujący w naszej łazience. Możemy dopasować je kolorystycznie do odcienia płytek ceramicznych, wzoru znajdującego się na nich czy też do stylistyki urządzeń sanitarnych. Mogą więc być kolorowe, o ciekawych kształtach, idealnie dopasowane do innych dodatków w łazience. Ponieważ są to drobne akcesoria, z pewnością nie zdominują przestrzeni, lecz świetnie ją uzupełnią. Możemy więc wybrać takie w odważnych kolorach i asymetrycznych kształtach. Warto dodać, że takie dodatki nie kosztują dużo, a mogą świetnie ożywić łazienkę i uzupełnić jej wystrój.

ręczniki wzorzyste2. Ręczniki:

W każdej łazience znajdują się ręczniki, zwykle każdy domownik ma swój. Warto to wykorzystać i dobrać ręczniki w takiej kolorystyce, aby pasowały do całej łazienki. Ręczniki w kolorze tęczy? Dlaczego nie. Z pewnością ożywią wnętrze, spodobają się też najmłodszym domownikom. Do tego można dobrać specjalne haczyki na nie, również w kilku kolorach.

3. Drewniane dodatki w eko łazience:

Coraz więcej osób decyduje się na łazienkę w drewnie. Nie ulega wątpliwości, iż dodatki w takiej łazience również powinny zawierać akcent drewniany. Mogą to być wieszaczki, półki, lustro w drewnianej ramie – wszystko to idealnie sprawdzi się w eleganckiej łazience.

4. Zachowaj jeden styl:

drewno w łazience

Akcesoria łazienkowe świetnie uzupełniają wygląd pomieszczenia, niemniej musimy przy tym pamiętać, by nie przesadzić z ich ilością i różnorodnością. Mieszanie stylów nie byłoby dobre, nie wyglądałoby też korzystnie. Zanim więc zakupimy jakiś dodatek, zastanówmy się, jak będzie się on prezentował na tle całej łazienki i czy na pewno do niej pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.