dywaniki bawełniane

Akcesoria łazienkowe i ich funkcje

Łazienka to przede wszystkim pomieszczenie sanitarne. Ale wcale nie musi ono spełniać jedynie takiej funkcji. Chcemy, by nasza łazienka była przytulna, a jednocześnie stylowa, elegancka, może nawet intrygująca. Wtedy korzystanie z niej staje się zdecydowanie przyjemniejsze zarówno dla nas, jak i dla naszych gości. Zobaczmy więc, jaki sekret tkwi w odpowiednim doborze akcesoriów łazienkowych i czym się kierować przy ich zakupie.

Akcesoria łazienkowe duszą łazienki

Być może wielu z nas nie przykłada tak dużej wagi do akcesoriów w łazience. No bo jakie znaczenie może mieć kolor ręcznika? A co za różnica czy mydelniczka i kubeczek na szczoteczki do zębów jest z tej samej serii? Jaki wpływ na ogólny wystrój może mieć chodniczek antypoślizgowy przed wanną czy kabiną prysznicową? Okazuje się, że ma, i to ogromny. Najlepsi projektanci wnętrz doskonale wiedzą, że Diabeł tkwi w szczegółach. A właśnie akcesoria łazienkowe są dla nas tymi drobnymi szczegółami, które być może pojedynczo niewiele wnoszą, ale razem nadają łazience zupełnie nowy wymiar. Dlatego tak istotny jest ich przemyślany dobór.

Zestaw łazienkowy.
Elegancki zestaw łazienkowy.

Na przykład zestaw: dozownik do mydła w płynie, mydelniczka, kubek na szczoteczkę do zębów i pastę to coś, co znajdziemy w każdej łazience. Ale tylko od nas zależy, czy te dodatki przykują czyjąś uwagę i będą pięknie harmonizować ze stylem naszej łazienki. Bardzo popularne są zestawy jednokolorowe (np. czarne) i błyszczące, o ostrych kantach. Na tle biało-czarnych płytek będą się prezentować wprost fenomenalnie. Nadadzą łazience dodatkowej elegancji i czaru, a przy tym będą funkcjonalne.

A co powiedzieć o ręcznikach? Każdy członek rodziny ma przynajmniej jeden na wyłączność w łazience. Je również można wykorzystać, by wkomponowały się w wystrój łazienki. Oczywiście chodzi nam o ich kolorystykę. Jeżeli w łazience dominuje kolor niebieski, można wybrać zestaw ręczników w różnych odcieniach niebieskiego. Z pewnością będzie to świetnym uzupełnieniem kolorystycznym wnętrza. Podobnie można wykorzystać maty antypoślizgowe, zasłonkę w prysznicu, jeśli nie posiadamy drzwi przesuwnych w kabinie czy chociażby niewielką firanę bądź roletę w oknie łazienkowym, jeśli takowe posiadamy.

Błękitne akcesoria do łazienki.
Akcesoria łazienkowe w kolorach błękitu.

Tak naprawdę od naszej pomysłowości i kreatywności zależy to, czy w pełni wykorzystamy potencjał akcesoriów łazienkowych, które tak czy siak się w niej znajdą. Mając pewną wizję łazienki, łatwiej nam wybrać poszczególne elementy i wykorzystać je jednocześnie jako formę dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.