styl marynarski w łazience

Ahoj! Łazienka po marynarsku

Każdy z nas pragnie aranżacją swojego mieszkania odzwierciedlić swoją osobowość. Styl marynarski pasuje do osób, które nie tylko kochają żeglugę, ale ogólnie podróże, a ponadto błogie wakacje, szum morza, śpiew ptaków. Ten styl szczególnie pasuje do łazienek, gdyż kojarzy się właśnie z wodą. Co dominuje w stylu marynarskim? Jak w łatwy sposób można zaaranżować tak własną łazienkę?

Styl marynarski w łazience

Jakiem kolory powinny dominować w łazience inspirowanej życiem marynarza? Z pewnością biały z odcieniem niebieskiego lub granatowego. Z kolei podstawowym wzorem marynistycznym są oczywiście pasy. Jeśli chodzi o umeblowanie, najlepiej będą wyglądać meble drewniane naturalne bądź bielone, a całość można wzbogacić o dodatki ze starego złota, w kolorze czerwieni lub szarości.

morska łazienka
Morska łazienka – dodatki

Świetnie będą się też prezentować dodatki zaczerpnięte wprost z marynarskiego okrętu, na przykład obrazy z motywem latarni morskiej żaglowców, steru lub wioseł. W łazience pięknie będzie też wyglądać w formie ozdoby szklane naczynie wypełnione kamykami lub muszlami pochodzącymi wprost z morskiej toni. Wszystko to sprawi, że nasza łazienka jednoznacznie będzie kojarzyć się naszym gościom z morzem. Przejdźmy teraz do nieco technicznych kwestii.

Przemień swoją łazienkę!

W jaki sposób nadać swojej łazience marynarski wygląd. Oczywiście podstawę będą stanowić wspomniane na wstępie kolory, czyli biały i granatowy. Są to kolory, które najczęściej pojawiają się w naszych łazienkach na przykład na kafelkach ceramicznych, więc będą one dostępne w przystępnej cenie i różnych konfiguracjach. Do tego warto dobrać dodatki w pasy, na przykład ręczniki, zasłonę do kabiny prysznicowej, zasłonkę czy żaluzję w oknie lub dywaniki łazienkowe. Bardzo ważnym elementem będą tu drewniane meble.

łazienka marynistyczna
Meble w łazience w stylu marynarskim.

Jak wiemy, o drewniane meble w łazience trzeba dbać w szczególny sposób, ale w omawianej stylistyce będą się naprawdę świetnie prezentować, szczególnie pomalowane na biało. Można do nich wybrać umywalkę wpuszczaną w blat oraz wiszące metalowe półki, na których ustawimy kosmetyki i przybory higieniczne oraz drobne ozdoby, na przykład muszelki czy miniatury statków. Na ręczniki można wybrać wiklinowe kosze umieszczone na wiszących półkach.

dodatki
Elementy dekoracyjne do łazienki w stylu marynarskim.

No i na koniec nie zapomnijmy o przemyślanych dodatkach w postaci obrazów. Nie przesadźmy z ich ilością, gdyż bądź co bądź, łazienka to przede wszystkim pomieszczenie praktyczne, a nie pokój wystaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.